Arvad, et otsus kasutada Linux-opsüsteemi peab olema lõplik lahtiütlemine Windowsist? Nii see pole. Kõiki tänapäevaseid Linux-opsüsteeme saab enne arvutisse paigaldamist proovida. Selleks on vaja hankida endale soovitud Linux-opsüsteem CD/DVD plaadil või USB-mälupulgal, sisestada see arvutisse ning teha arvutile algkäivitus. Kui andmekandjalt käivitatud süsteem küsib, kas asuda Linuxit paigaldama või proovima, siis saab valida laivsessiooni. Sel viisil proovides ei tehta sinu arvutisse mingeid muudatusi ja kui Linux sulle ei sobi, saad arvutit endisel viisil edasi kasutada.

Alguseks on kõige lihtsam ja mugavam proovida Estobuntut.

Kuidas hankida endale Linuxi jaoks sobiv arvuti? Üldiselt sobib mistahes küllalt standardne arvuti. Kui tahad odavamalt läbi ajada, siis küsi arvutipoest arvuteid, mis pole enam käesoleva hooaja kaup. Võid küsida ka kasutatud arvutite kohta. Uuri, missuguseid neist saab osta ilma Windows opsüsteemita ja mis on hinnavahe. Linux on riistvara osas üldiselt Windowsist vähem nõudlik. Kui tahad aga valikus päris kindel olla, siis nõua enne ostmist täpset infot arvuti komponentide kohta ja veendu, et just nende komponentidega arvuti töötab valitud Linuxiga. Kõige kindlam on paluda enne ostmist käivitada arvuti valitud opsüsteemi laivplaadilt. Kui sealt kõik vajalik tööle läheb, siis on kindel, et probleeme pole.

Tunned, et sul on veel vähe taustateadmisi? Oleme pannud lühidalt kirja, mis üldse on Linux ja üldisemalt vaba tarkvara.